Bvlgari Le Gemme Lazulia Edp Kadın Parfüm Koku Özellikleri:

Daniela Andrier tarafından yaratılan oryantal ağaçsı bir kokudur.

Üst nota: Yasemin

Orta nota: Tütsü özü.

Alt nota: Kraliyet ud ağacı.

ilk notada bizi yasemin ile açılış yapan koku, kalp notasında tütsü özü ile bizi karşılar ve son olarak koku kraliyet ud ağacı ile tamamlanır.

Tarihler boyunca bir çöl gecesi kadar koyu mavi rengiyle Lacivert Taşı, göksel elementlerin sembolü olmuştur.

Lacivert taşının yoğun sihriyle kutsanmış, parlak lacivert mavisinin adeta cennetten gelen hipnotize ediciliğiyle ortaya çıkan odunsu, oryantal içeriğiyle bir Eau de Parfüm.

Lacivert renkli bu değerli taş, Kleopatra’nın efsanevi gözlerini ve Vermeer’in tablolarındaki hipnotize edici maviyi ifade etmektedir.

Kraliçelerin kraliçesi tarafından arzulanan bu mücevher, büyüleyici bir göz farına dönüşerek, Kleopatra’nın bakışlarına ulu ve hipnotize edici bir yoğunluk katmıştır. Bir müddet sonra, kötülüklere karşı korunmak için göz şeklinde nazarlıklar kullanılmıştır. Günümüzde, kötülükleri uzaklaştırdığına inanılan bu lacivert göz inancı Müslüman dünyasında var olmaya devam etmektedir. Bugün bile, Lacivert Taşı’ndan yapılan tespihler ruhani dünya ile taşın arasındaki uzun süreli ilişkiyi ifade etmektedir.

Al Lazurd’dan gelen LAZULIA, Arapçada “koyu mavi” anlamına gelmektedir ve bizi Oryantal gecelerin semalarında tutkulu ve masalsı bir yolculuğa çıkarır.