En Ucuz Kadın Parfümü Fiyatları

Outlet parfüm orijinal parfümdür. Kutulama ya da şişeleme zamanında kapağında üretim sırasında özürler oluştuğunda outlet parfüm olarak satışa sunulan parfümlerdir. Aroması yoğundur. Kutunun üzerinde tester parfümler gibi satılamaz yazısı bulunmaz.

Ucuz Parfüm Nedir? Parfüm Fiyatları Neden Pahalıdır? Outlet Parfüm

Outlet Parfüm Nedir?

Outlet parfüm orijinal parfümdür.  Kutulama ya da şişeleme zamanında kapağında üretim sırasında özürler oluştuğundaoutlet parfümolarak satışa sunulan parfümlerdir. Aroması yoğundur. Kutunun üzerinde tester parfümler gibi satılamaz yazısı bulunmaz. Ekonomik parfümlerdir yani ucuz parfüm sınıfına girer. Satışa hazırlanmış hazır ucuz parfüm olarak adlandırılan gruptadır. Bu nedenle bu parfüm fiyatları ekonomiktir. Müşterilerin kaçırmak istemediği ürünlerdir.

Ucuz Parfüm Nedir? Nasıl Kullanılır?

tester kadın parfüm ve tester erkek parfüm ucuz parfüm sınıfından olan parfümlerdir. Bu tür parfümler de orijinaldir. Parfümlerin kullanım koşulları değişir. Yazın parfüm çabuk uçtuğu için sık sık tekrar tekrar sıkılmalıdır, parfüm tazelenmelidir. Parfüm kullanırken nem ortamı önemlidir. Yaklaşık 15-20 dakikada bir parfüm tekrar sıkılmalıdır. Kışın parfümü sıklıkla tazelemek gerekmez. Çünkü parfümü uçuracak sıcaklık derecesi yoktur. Parfüm vücudun belli yerlerine sıkılmalıdır:

  • El bilek içlerine
  • Kulak arkalarına
  • Diz arkalarına
  • Temiz saçlara
  • Giysiye sıkılır.

Bu bölgeler vücudun en sıcak bölgeleridir. B yüzden kokuyu uzun süre tutarlar.

Parfüm Fiyatları Parfümün Kalitesini Belirler Mi? Parfüm Neden Pahalıdır?

Parfüm yapımında fazla emek vardır. Bazı parfüm yapımında kullanılan çiçek gibi hammaddeler kolay bulunmaz, nadidedir yani az rastlanır türdendir. Aynı zamanda da mesela çiçek kokusu yaparken çiçeklerin yaprakları tek tek özenle ayıklanmalıdır. Yaklaşık 1 ton çiçek yaprağından 100 gram kadar öz çıkar. Dolayısıyla orijinal parfüm fiyatları artar.  Parfüm fiyatları şişelerin biçimine göre de farklılaşır. Şişe biçimleri albeniyi artırdığı için fiyatlara da yansır. Tabii parfümde yapılan sağlık kontrolleri, içeriğinde kullanılan kimyasalların oranı ve parfümün özel üretilmesi, stok oranının düşüp düşmemesi de fiyatları ve kaliteyi belirler.

Parfüm Şişeleri Üzerindeki Harfler Ne Anlama Gelir?

Parfüm şişeleri üzerinde bazı harfler bulunur.  Bu parfümün ne için olduğunu ve koku süresini belirler. Örneğin:

EDP: Kış aylarında kullanılacak olan, ağır kokulu, fazla ve kalıcı kokulu olan parfümlerdir. Daha çok kış aylarında kullanılacak parfüm grubunu belirler.

EDC: Koku süresi kısa olup, fazla v ağır kokulardan hoşlanmayan kişiler için üretilen u çeşide fazla rastlanmaz. Üretimi azdır.

EDT: Günlük kullanımlara uygundur. Aynı zamanda yaz- kış her mevsimde kullanılabilen bu parfüm türü kalıcıdır da.

Esans oranı E, P ye kadar çıkan saf parfümler ise oldukça pahalı olup az bulunan özel üretim parfümlerdir.